Kadaka erilisus

Eestis kasvav harilik kadakas (Juniperus communis L.) on väga eriline ja vastupidav puuliik, mis on tervisele kasulik, aitab ennetada või ravida haigusi, hävitab mikroobe ja on meeldiva aroomiga.

Kadakapuidus sisalduvad eeterlikud õlid ja suhkrud aitavad

  • külmetus- ja kopsuhaiguste, samuti gripi ennetamisel ja ravil, leevendavad reumavalusid, ravivad neeru- ja põiehaigusi, mao, soolte ja eesnäärme haigusi,
  • ergutavad vereringet,
  • on antiseptilise mõjuga,
  • vähendavad allergiat,
  • tugevdavad söögiisu.

Kadaka mitmekülgse kasutusvõimaluse üheks levinud variandiks on käsitööna kadakapuidust valmistatud dekoratiivne mosaiik-plaat, mis nii raviomadustelt kui ilu poolest sobib hästi sisustuselemendiks saunades, vannitubades, WC-s ja puhkeruumides. Kadakaplaadist väljuvad eeterlikud õlid kõige paremini kuumas ja niiskes, milleks sobib hästi leiliruum. Sellega ühtlasi puudub vajadus kasutada edaspidi saunas leiliaroome.

Koosnedes kadaka tüvest lõigatud sektoritest, on igal plaadil kordumatu ilme. Plaatidega on võimalik katta seinu kas osaliselt, kogu ulatuses või raamida plaat seinakaunistusena.

Plaadi valmistamiseks kasutatakse lisaks kadakasektoritele niiskuskindlat vineeri ja liimi. Raam valmistatakse haavast või lepast.